Tisková zpráva

Přidat / editovat záznam

Kouzlo starožitného nábytku tkví v detailech

Lidský vkus je velmi proměnlivý. V průběhu času se tato nestálost a proměnlivost odráží nejviditelněji například v uctívaných ideálech krásy, v módě, architektuře nebo designu. Do kategorie užitého designu spadá i zařízení domů a nábytek. Trendy udávající styl nábytku a dalších prvků lidských obydlí se mění v průběhu pouhých desetiletí. Při této rychlosti zůstává v běhu času zachováno pouze tradiční a osvědčené.

Přesto – nebo právě proto – že dominantní a preferovaný je v současnosti bezesporu strohý moderní vzhled nábytku a dalších domovních prvků, se stále větší oblibě začíná těšit design starožitný. Pouze starožitný či masívní dřevěný nábytek totiž dodá interiéru zcela nenapodobitelný, noblesní ráz, a navíc jej odliší od všech ostatních.

U replik starožitného nábytku stejně jako u originálů a u nábytku z dřevěného masivu je však zásadně důležité věnovat pozornost všem nezbytným detailům. Stačí maličkost a výsledný dojem může být zničen. Mezi nejdůležitější detaily, které by neměly být podceňovány, patří u masívního a starožitného nábytku především ražené či lité kování, štítky, klíče, zástrče, panty, madla, knopky, sloupky, nohy, hlavice a mnoho dalších.

Výrobu těchto velmi podstatných drobností je vhodné svěřit do rukou zkušeným odborníkům specializujícím se právě na doplňky pro starožitný a masivní nábytek a další zařízení domu. Pak už nebude majestátnímu obydlí, jako vystřiženému ze starých časů, chybět k dokonalosti vůbec nic.