Na průmyslovém značení závisí mnoho odvětví

Svět konce dvacátého a počátku jednadvacátého století je typický svou komplexností, složitostí a provázaností jednotlivých oblastí. Typickým příkladem této složitosti a fragmentace do jednotlivých samostatných podoborů je soudobý průmysl. Charakteristickým znakem moderního průmyslu je zejména jeho úzká specializace a současně vzájemné propojení a závislost konkrétních odvětví. Dobrou ukázkou podoboru, bez kterého by byla například strojírenská produkce nemyslitelná, je průmyslové značení neboli gravírování. Nejen ve strojírenství, ale i v mnoha dalších odvětvích je v současnosti bezpodmínečně nutné popisovat a označovat jednotlivé součástky či výrobky. A právě k tomu slouží gravírovací stroje, které jsou náhradou ručního značení v éře masové průmyslové produkce.

V dnešní době existuje několik typů značících strojů, lišících se principem fungování a značení. Naše společnost RöCom nabízí například stroje mikroúderové – pneumatické i elektromagne­tické, dále stroje rycí a laserové. RöCom je oficiálním zástupcem francouzské firmy Technifor a výhradním zástupcem značky Propen pro Českou a Slovenskou republiku.

Kromě gravírovacích strojů nabízíme i zařízení pro ruční značení, které je i v dnešní době stále hojně využívaným způsobem označování nejrůznějších materiálů. Ruční značící zařízení je také možné dobře uplatnit například při uměleckém rytí.

Navštivte naše webové stránky, kde si můžete prohlédnout veškerý sortiment a vybrat si ten pravý stroj pro Vaše specifické potřeby. Kdykoliv se na nás obraťte pro více informací, rádi Vám s čímkoliv poradíme. Těšíme se na úspěšnou spolupráci.