Kouzlo starožitného nábytku tkví v detailech
Lidský vkus je velmi proměnlivý. V průběhu času se tato nestálost
a proměnlivost odráží nejviditelněji například v uctívaných ideálech
krásy, v módě, architektuře nebo designu. Do kategorie užitého designu
spadá i zařízení domů a nábytek. Trendy udávající styl nábytku a
dalších prvků lidských obydlí se mění v průběhu pouhých desetiletí.
Při této rychlosti zůstává v běhu času zachováno pouze tradiční a
osvědčené.
Přesto – nebo právě proto – že dominantní a preferovaný je
v současnosti bezesporu strohý moderní vzhled nábytku a dalších domovních prvků, se stále
větší oblibě začíná těšit design starožitný. Pouze starožitný či
masívní dřevěný nábytek totiž dodá interiéru zcela nenapodobitelný,
noblesní ráz, a navíc jej odliší od všech ostatních.
U replik starožitného nábytku stejně jako u originálů a u nábytku z dřevěného masivu je však zásadně důležité věnovat pozornost všem nezbytným detailům. Stačí maličkost a výsledný dojem může být zničen. Mezi nejdůležitější detaily, které by neměly být podceňovány, patří u masívního a starožitného nábytku především ražené či lité kování, štítky, klíče, zástrče, panty, madla, knopky, sloupky, nohy, hlavice a mnoho dalších.
Výrobu těchto velmi podstatných drobností je vhodné svěřit do rukou zkušeným odborníkům specializujícím se právě na doplňky pro starožitný a masivní nábytek a další zařízení domu. Pak už nebude majestátnímu obydlí, jako vystřiženému ze starých časů, chybět k dokonalosti vůbec nic.
Nejdůležitější je rozloučení s milovanou osobou
Nejhorším dnem v životě většiny lidí je ten, kdy přijdou o někoho milovaného. Definitivní odchod člověka z toho světa je pro pozůstalé nevyslovitelně tragickou a smutnou událostí.
Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí
Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací. Diagnostický systém pomocí pěti prvků, sdružených ve tři bioenergetické systémy(kinetický – váta, tedy éter a vzduch, transformační – pita tedy oheň a voda a potenciální – kafa tedy voda a zem), nebyl dosud ničím překonán.
Umění qigong
Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.